kwadraty

Wszystkie noclegi

Co? Gdzie? Kiedy?

Jeleń 22,
13-230 Lidzbark
(powiat działdowski, gm. Lidzbark)
tel.: +48 23 698 10 61
Ocena miejsca:
0

Bożena i Ludwik Romanowscy - Gospodarstwo Agroturystyczne

Gospodarstwo istnieje od 2001 roku na terenie urokliwej i zadbanej wsi Jeleń. Chcąc zaspokoić oczekiwania turystów zakupiono rowery, kijki Nordic Walking oraz kajaki z przyczepką. Poza usługami typowo pobytowymi właściciele proponują gościom turystykę kwalifikowaną przyjazną środowisku. Oferta gospodarstwa obejmuje m.in. kompleksowe organizowanie spływów kajakowych rzeką Wel, a także wypożyczanie kajaków.

Do dyspozycji jest 16 kajaków oraz kapoki dla każdego kajakarza, a także drewniane i aluminiowe wiosła. Zapewniany jest transport kajaków oraz bezpłatny parking na terenie posesji, jak również pomoc w organizowaniu spływów kajakowych oraz przy doborze trasy. Oferta skierowana jest do turystów indywidualnych, ich rodzin oraz niewielkich grup. Do tradycji należą spotkania w stanicy wodnej. Gospodarze czynnie wspierają nowy rodzaj turystyki jakim jest geochacing, czemu służy wypożyczany gościom GPS i dostęp do internetu.

Sposobem przedłużenia sezonu turystycznego jest oferta dla zbieraczy. Goście zbierają grzyby korzystając z "grzyboparkingów" na terenie Nad leśnictwa Lidzbark, a także z innych darów natury. Poza możliwością zbioru jeżyn, malin, czarnego bzu właściciele prowadzą gości na Bagna Jeleńskie, gdzie na trzęsawiskach mają możliwość zbioru żurawiny. Pobyt na bujającym się chybotliwymp odłożu, gdzie rosme żurawina wywołuje niezły zastrzyk adrenaliny u osób będących tu po raz pierwszy.

Zostaw komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.