kwadraty

Wszystkie noclegi

Co? Gdzie? Kiedy?

Mostowa 20,
09-300 Brudnice
(powiat żuromiński , gm.żurom in)
tel.: +48 664 566 886; +48 23 657 27 79
Ocena miejsca:
0

Dworek nad Wkrą - Gospodarstwo Agroturystyczne

Agroturystyka mieści się w drewnianym dworze z 1914 r. w dworskim parku pofożonym wzdłuż rzeki Wkry (Natura 2000). Brudnice to wieś na pograniclu trzech województw: mazowieckiego, mazursko-warmińskiego (10 km) i -kujawsko-pomorskiego (15 km). Można pływać kajakami, łódkami lub wpław, wędkować, grać
w boule czy badmintona, obserwować ptaki, korzystać ze świetnie zorganizowanych szlaków rowerowych, wodnych i pieszych, poznać dwór i jego historię.

W okolicy wiele atrakcji- grzybne lasy, paintball, park linowy, skansen, park krajobrazowy, jeziora, zabytki. Dla dzieciaków plac zabaw z piaskownicą, domkiem, zjeżdżalnią i huśtawkami, a w razie złej pogody pokój zabaw. Modrzewiowy dworek zbudował Władysław Budzich na fundamentach pamiętających dużo wcześniejsze czasy. Jego córka, Teresa, dobudowała pawilon, w którym mieści się obecnie 5 pokoi gościnnych. Kamienno-ceglane zabudowania gospodarcze pochodzą z XIX w. Jedynie wędzarn i a używana jest zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Siedlisko otacza ciągn ący się wzdłuż rzeki półtorahektarowy park, założony przez Stefanię Budzich z domu Wilhelm w 1920 r. Potomni docenili wysiłki brudnickich dziedziców, a potem ich córki Teresy: w 1995 roku posiadłość otrzymała tytuł "Najpiękniejszego
gospodarstwa agroturystycznego w kraju", a w 1996 pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie agro-eko-turystycznym "Zielone Lato". Dzisiaj Zofia Leszczyńska-Niziołek, prawnuczka dawnych właści cieli majątku Brudnice, i jej mąż Karol kontynuują te agroturystyczne tradycje- l miejsce w konkursie agroturystycznym w 2013 r. 

Goście mają zapewnione całodzienne wyżywienie, smaczne domowe posiłki spożywane wspólnie, w zależności od pogody, na świeżym powietrzu lub w pokoju stołowym. Własne warzywa, owoce, jaja i przetwory, a także mleko i mięso z sąsiednich gospodarstw gwarantują zdrową ku chnię. Gospodarstwo Agroturystyczne "Dworek nad Wkrą".

Zostaw komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.