kwadraty

Miasta obszaru SSS LGD

Najważniejsze miasta naszego obszaru

Siemiątkowo

Siemiątkowo zmianiło 1 stycznia 2004 nazwę z Siemiątkowo Koziebrodzkie. Jest to wieś położona w powiecie żuromińskim, w gminie Siemiątkowo.

Warto zobaczyć

Miejscowość jest siedzibą rzymskokatolickiej parafii św. Kazimierza w dekanacie raciążskim, diecezji płockiej.

W samym Siemiatkowie znajduje sie wybudowany w 1974 r. 1,5 ha park wraz ze zbiornikiem wodnym. W srodku parku znajduje się duży ważący ponad 40 ton kamień stanowiący okaz przyrodniczy.

Z życia gminy

Ludnosc zamieszkujaca teren gminy jest pracowita, aktywna i ofiarna. W najnowszej historii gmina odnotowala szereg osiagniec. W 1974 r. zdobyla tytul Mistrza Gospodarnosci Mazowsza, Kurpi i Podlasia. Po reformie administracyjnej w 1975 r. i wlaczeniu do województwa ciechanowskiego sukces ten powtórzyla jeszcze 6 - krotnie.  

Po ostatnich bezposrednich i demokratycznych wyborach odbytych w dniu 27.10.2002 r. gmina juz w nowych warunkach gospodarki rynkowej nawiazuje do tradycji dobrego gospodarowania.

Obecnie uwzgledniajac nowe wymogi i uwarunkowanie stawiamy na rozwój turystyki, sportu, rekreacji i wypoczynku. Dlatego bardzo intensywnie i systematycznie modernizujemy baze, która bedzie sluzyc realizacji tych celów.

 

 

(źródło: www.siemiatkowo.pl, Wikipedia.pl)

Zostaw komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.