kwadraty

Wszystkie atrakcje

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Cmentarz żydowski w Żurominie

Cmentarz Żydowski mieści się przy ul. Stefana Żeromskiego w Żurominie. W czasie II wojny światowej został całkowicie zniszczony. Z tego powodu nie posiada macew (nagrobków).

Wyświetl szczegóły

Kościół i klasztor Reformatów w Żurominie

Jest to kompleks budynków zakonnych wybudowanych w stylu barokowym w latach 1715-1780 w Żurominie. Mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 4. Kościół p.w. Świętej Trójcy w Żurominie zawdzięcza swój początek objawieniom Matki Bożej, jakie miały miejsce na początku XVIII w.

Wyświetl szczegóły

Synagoga w Radzanowie

Nowa synagoga została wybudowana na miejscu starej synagogi. Znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji w Radzanowie przy Pl. Piłsudskiego 5. Miejsce to zlokalizowane jest przy samym rynku, co pozwala zwiedzić synagogę jednocześnie z główną częścią miejscowości.

Wyświetl szczegóły

Kościół św. Wojciecha w Lidzbarku

Kościół św. Wojciecha w Lidzbarku to najstarszy zachowany kościół w tej miejscowości. Wzniesiono go w roku 1752 na fundamentach spalonego 6 lat wcześniej drewnianego kościoła. Ściany kościoła są murowane z cegły, otynkowane z otworami okiennymi zamkniętymi łukowo. W roku 1960 kościół wpisano do rejestru zabytków, a od 2004 roku znajdują się w nim relikwie św. Wojciecha.

Wyświetl szczegóły

Figurka św. Jana Nepomucena w Lidzbarku

Figurka św. Jana Nepomucena znajduje się na wiadukcie nad rzeką Wel przy ulicy Stare Miasto. Figurka przedstawia świętego, którego kult na terenach Obszaru Nadwkrzańskiego szerzył się w przede wszystkim w XVIII w.

Wyświetl szczegóły