kwadraty

Wszystkie atrakcje

Co? Gdzie? Kiedy?

06-400 CIECHANÓW
ul. Warszawska 33
tel.: +48 23 672 34 20
Ocena miejsca:
0

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Oddział w Ciechanowie

CIECHANÓW powstał na terenach zamieszkałych przez człowieka trzy tysiące lat p.n.e. Ślady wskazują na istnienie grodu na Farskiej Górze już w VII wieku n.e. Pierwsze pisemne wzmianki pochodzą natomiast z roku 1065. W połowie XIII wieku Ciechanów stał się siedzibą kasztelani, a w latach 1349 - 1520 siedzibą jednego z księstw mazowieckich. Data uzyskania przez miasto praw miejskich pozostaje nieznana. Jedynie przypuszczenia datują to wydarzenie około roku 1350. Baza ofert noclegowych w Ciechanowie (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,ciechanow,0.html) zachęca, by przyjechać tu na kilka dni i lepiej poznać walory miasta oraz jego okolicy.

IMPREZY 
Oddział organizuje wiele imprez turystycznych, rajdów, wycieczek pieszych, spływów, ognisk (szczegółowy kalendarz imprez ustalany jest co roku).

KAJAKI
Oddział od kilku lat organizuje spływy kajakowe rzek± Wkr±. Koło przewodników PTTK przy oddziale prowadzi lekcje regionalne dla młodzieży.

ROWERY
Wielka popularnością cieszą się rajdy rowerowe. Przy odziale działa Koło "Cyklista" pod kierownictwem Krzysztofa Sutyły. Skupia ono 20 członków. Z czego gro stanowi młodzież. Koło jest organizatorem bardzo ciekawych rajdów: na Poj. Mazurskie, Kaszubskie, do Puszczy Kampinoskiej, wzdłuż zalewu Wiślanego. Na Mazowszu -1 dniowe rajdy szlakiem bitew 1920 roku, szlakiem dworków, kaplic kościołów,itp.

RAJDY PIESZE 
Pod kierownictwem Andrzeja Liwskiego, przodownika turystyki pieszej odbywają się wycieczki po okolicy: do Luberadza, do Sarnowej Góry, Modlina, okolice Mławy i do wielu innych miejscowości Ziemi Ciechanowskiej.

Zostaw komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.